фото міської газети Вісті

Тарифи на теплопостачання та гарячу воду удоча затвердили члени виконавчого комітету.

Новий опалювальний сезон розпочнеться з нових сум у платіжках. Тепер для населення тарифи зростуть на 11,7%, для бюджетних установ — на 41,9%, для інших споживачів — на 11,5%.

Таке підвищення спеціалісти з надання «гарячих послуг»аргументували ростом цін основних складових
тарифів: газ, електроенергія, вода.

Ці «компоненти» тепла -  82% нового тарифу.

Бюджетні організації запевнили, що зможуть платити за новими рахунками. А от населенню варто сподіватися хіба що на субсидії.

Про всі можливі наслідки говорили два засідання виконкому поспіль.

Запроваджені ж нові тарифи будуть з 1 жовтня. Засідання відбувалося складно. Вмовляти деяких членів виконкому –  не робити цей останній крок, намагалися інші представники виконавчого комітету. Про це написали на сайті nizhynnews.

«Ситуація з підвищенням тарифів може призвести до неплатежів від населення, оскільки для населення і так діючи тарифи є непідйомними» – зауважив один із членів засідання Прокопенко Віталій. Він же і утримався на голосуванні від прийняття даного рішення.

«Не будуть платити – будемо подавати до суду» – відповіла в.о. директора “НіжинТеплоМережі” Любов Ісаєнко.

Обурений секретар ради, він же і член виконкому, Валерій Салогуб прокоментував підвищення тарифів для ніжинців: «Населення не готове до підвищення тарифів. Пропоную підвищити тарифи на тепло для бюджетних установ, а для населення залишити незмінними».

Зазначимо, що В. Салогуб також утримався на голосуванні.

«В такому випадку різниця в тарифах складе до кінця року близько 11 млн гривень, що згідно закону має бути компенсовано міськвиконкомом», – наголосила Л. Ісаєнко.

Голова  депутатської комісії з житлово-комунальних питань Володимир Башинський вкотре зауважив: «Я прошу членів виконавчого комітету з усією серйозністю підійти до даного рішення. Не підтримуючи проект по підвищенню тарифів, ставимо під загрозу початок опалювального сезону вчасно. Тим більше, що різниця в тарифах будемо відшкодовувати із міського бюджету, а це складе за опалювальний період 25 млн гривень, а то і більше».

Із ним погодився і мер міста Анатолій Лінник.

«Дійсно, рішення не популярне, але що в даній ситуації обираємо ми: популізм – не піднімаємо тарифи, тим самим не обурюємо населення, чи відповідальність – непідняття тарифів призведе до зірвання опалювального періоду, і ця відповідальність лягла на плечі міської ради»– прокоментував ситуацію Анатолій Лінник. Заступники міського голови Ігор Алексєєнко та Григорій Олійник підтримали міського голову.

Члени виконкому  все ж затвердила тарифи на гарячу воду і опалення, отримавши підтримку восьми членів із одинадцяти.  Три утрималися.

Нові тарифи:

для потреб населення

тариф  на теплову енергію 1601,45 грн/Гкал за такими складовими:

тариф  на виробництво теплової енергії 1488,88 грн/Гкал ;

тариф  на транспортування теплової енергії 102,29 грн/Гкал;

тариф  на постачання теплової енергії 10,28 грн/Гкал;

для потреб бюджетних установ

тариф  на теплову енергію 2210,33 грн/Гкал за такими складовими:

тариф  на виробництво теплової енергії 2097,76 грн/Гкал ;

тариф  на транспортування теплової енергії 102,29 грн/Гкал;

тариф  на постачання теплової енергії 10,28 грн/Гкал;

для потреб інших споживачів

тариф  на теплову енергію 2210,33 грн/Гкал за такими складовими:

тариф  на виробництво теплової енергії 2097,76 грн/Гкал ;

тариф  на транспортування теплової енергії 102,29 грн/Гкал;

тариф  на постачання теплової енергії 10,28 грн/Гкал;

Та, навіть, нові тарифи не стануть панацеєю від загроз для ТОВ “НіжинТеплоМережі” і самого опалювального сезону. 

Ніжинці, дізнавшись про нові тарифи, почали активно обговорювати цю тему в соцмережах. Багато хто розмірковує, що цього року на субсидії не варто всім сподіватись, тому, можливо, доцільніше буде встановлвати вдома індивідувальне опалювання.

Та чи дозволить керівництво міста? Адже з одного боку, це не зовсім безпечно, а з іншого — це призведе до зникнення «ТеплоМЕреж», запевняють користувачі соцмереж.