Такого висновку дійшов Микола Стасюк, радник з питань муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми U-LEAD з Європою.

Про це експерт написав у соціальній мережі Фейсбук після відвідування Вертіївської ОТГ. Зокрема Микола Стасюк пише:

“Відвідав сьогодні Вертіївську ОТГ. Найбільше хотів розібратись у термінах будівництва нової амбулаторії розрахованої на 3-4 сімейних лікарів. На цьому об'єкті значно відстали порівняно з іншими ОТГ Чернігівської області. Розмовляв з підрядником, причиною називає несвоєчасне підписання актів виконаних робіт а відповідно затримка фінансування з боку замовника в особі Управління капітального будівництва Чернігівської ОДА, з місцевого бюджету співфінансування у розмірі 10% вчасно надходить. За оптимістичним сценарієм, щоб тут з’явився дах — необхідно ще місяць, при умові відсутності проблем з фінансуванням, але здати в експлуатацію до нового року нереально. Важливо освоїти більшу частину коштів цього року оскільки потім є ризик отримати недобуд у комунальну власність.

З позитивного:

▪️ у громаді очікують в кінці жовтня відкриття новенького ЦНАП, вже завезли офісну техніку, до 10 жовтня очікують на меблі. Порадив подати сьогодні заявку на «Маленький набір для великих змін» (https://bit.ly/2AEZHDw), проект який розробили мої друзі з Абетка реформ і Мінзмін , якраз до відкриття ЦНАПу дуже актуально.

▪️до кінця року планують відкриття оновленої бібліотеки, ремонт в якій вже зроблено, і згодом проведуть повну обновку сучасними меблями, комп'ютерною технікою та куточком для дітей. Ця бібліотека може стати візитівкою Вертіївської ОТГ.

▪️нове дихання отримав Вертіївський вісник і якраз цього тижня вийшов свіжий номер тиражем у 1000 штук. Взяти можна у сільській раді і бібліотеці, з наступного тижня рознесуть і в магазини.

Дякую Оксана Костюк, що все показали і розказали.

Робочий візит проводився в рамках діяльності Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми U-LEAD з Європою”.