У Ніжині в усьому намагаються дотримуватись традицій: від маринування огірків до святкуваннь. Із приходом зими і Різдвяних свят у міської влади навіть не поставало питання, коли варто провести офіційне відкриття новорічної ялинки, адже з цього приводу також склалась традиція. Вона полягає у відкритті красуні саме в день Святого Миколая.

Незважаючи на те, що цього року цей день випав на понеділок, який для більшості містян є робочим днем — свято відбулось. На центральній площі міста, біля міського будинку культури, на території якого цьогоріч розмістили ялинку, о 16:00 зібрались дорослі й діти, а також міська влада. Міський голова Анатолій Лінник привітав усіх присутніх з прийдешніми святами, і, маючи нагоду, вручив посвідчення народним майстрам міста.

Офіційне відкриття ялинки не можна назвати офіційним в повному обсязі цього слова, так як воно складалось з народних гулянь, конкурсів, забав та хороворів. Також цей захід дав початок новорічним святам у місті Ніжин. Дитячі забави довкола головної ялинки наповнили місто позитивною, дійсно новорічною атмосферою.