Реставратор Олександр Сипливець розповів, як «зшивали» пам’ятник Бернесу

7 жовтня на ярмарковому засіданні міський голова Ніжина оголосив, що до свята Покрови пам'ятник Марку Бернесу вже встановлять. Реставраційні роботи здійснював ФОП Сипливець.

У травні 2017 року Ніжином облетіла неприємна новина – пам’ятник Марку Бернесу з Театрального скверу викрали. Хто це зробив, і досі не відомо. Сам пам’ятник невдовзі знайшли в розтрощеному стані. Він довго зберігався на території комунального підприємства «ВУКГ» та чекав на своє відновлення. Чекали цієї події і самі ніжинці. 

Реставратор Олександр Сипливець розповів, як «зшивали» Бернеса:

— Пам’ятник перевезли на територію нашої організації, де і проводились реставраційні роботи. Злодії познущалися з пам’ятника — відбили частину плаща, руку — ту, що на струнах. Судячи з вигляду, били кувалдою.

Частини приварили спеціальним зварювальним апаратом.

Рукав сорочки та гриф гітари взагалі були відсутні, їх відтворювали вручну. Підбирали сплав металу (пам'ятник зроблений із бронзи та латуні). Його почистили механічним способом. Це дуже тонка, творча робота. В цьому велика заслуга нашого професійного коваля Віктора Дереки.

Тож цього тижня пам’ятник стоятиме на своєму місці. От тільки всадять цього разу Бернеса міцніше — раніше він тримався на двох точках опори, а буде на чотирьох.

За матеріалами Ніжин.City, автор Тетяна Марченко