4 квітня відбулася знакова подія для нашого міста – презентація альбому «Сергій Шишко і Ніжин». В альбомі вперше представлені колекції картин художника з фондів Ніжинського краєзнавчого музею ім. Івана Спаського та картинної галереї Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя. А також вперше презентувалася колекція полотен доньки митця – Валентини Шишко, обдарованої особистості, яка взяла від батька найкраще – талант художника. Збірка картин Валентини була подарована ніжинському музею, як прояв великої любові митця до міста свого дитинства і міста, де народилася його донька, а ще – як велика надія на те, що земляки навіки збережуть пам'ять про його найбільше щастя і найбільшу біль – рідну доньку, яку йому судилося пережити.
Захід проходив в одній із зал картинної галереї НДУ імені Миколи Гоголя, яка присвячена творчості Сергія Шишка, який був частим гостем цього навчального закладу і протягом 1982—1984 подарував йому 36 власних картин. Це одне з найбільших державних зібрань живописних полотен художника. Унікальність колекції в тому, що тут представлені картини різних етапів творчого зростання та розвитку митця. Є в колекції ранні роботи, присвячені Ніжинському вузу («Ніжинський педінститут», 1940, «Парк біля інституту влітку», 1939); картини 1950—1960-х і полотна більш пізнього періоду художника.
На захід запрошені представники творчої інтелігенції міста. Лунали спогади про художника від працівників музею, з якими він зустрічався за життя...
Під час презентації галерея перетворилася на імпровізовану творчу майстерню – учениці школи мистецтв спробували творчо переосмислити на полотні картини Сергія Шишка. Їхні роботи були придбані гостями заходу.
До створення альбому долучилися: міський голова Анатолій Лінник, ректор НДУ ім. М. Гоголя Олександр Самойленко, начальник соціально-гуманітарного відділу університету Віталіна Скороход та фахівці цього відділу, директор музейного комплексу НДУ ім.М.Гоголя Анна Парубець, директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. І.Спаського Геннадій Дудченко, фотографи: Ігор Волосянкін, Михайло Михайленко, редактор газети «Альма-матер» Анна Лебедєва, видавці Микола та Людмила Лисенки.
Шишко Сергій Федорович народився 12 (25) червня 1911 року в сім'ї ветеринарного лікаря в Носівці. У 1919 році сім'я переїжджає до Ніжина. Учився в Київському художньому інституті (1933, клас Федіра Кричевського), закінчив Інститут малярства, скульптури та архітектури Академії Мистецтв у Ленінграді (1943). Помер 26 квітня 1997 (Київ).

Численні твори Шишка присвячені Києву («Київ — любиме місто», 1944–1970); цикли самаркандських і загорських етюдів (1942), фронтових етюдів і етюдів зруйнованого Києва (1944), цикл карпатських краєвидів (1947), пейзажі шевченківських місць, кримські етюди (1956), індустріальні пейзажі і полотна, присвячені колгоспному життю, краєвиди, експоновані на численних виставках як в УРСР, так і за кордоном. У мистецькому доробку Шишка є також портрети і натюрморти.

Джерело: Ніжинська міська газета «Вісті»

Фото Тетяна Марченко