Сьогодні під час пленарної сесії Парламенту народні депутати розглянули три законопроекти про фахову передвищу освіту, які покликані вирішити кризову ситуацію у галузі професійно-технічної і фахової передвищої освіти.

За основу проголосований був законопроект №8321-д, рекомендований профільним комітетом. За нього віддали голоси 254 народні обранці.

Цим Законопроектом визначається порядок, умови, форми та особливості здобуття фахової передвищої освіти та регулювання суспільних відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначити компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері фахової передвищої освіти.

Як зазначає народний депутат України Олександр Кодола, який теж голосував за цей законопроект, до нього як до депутата, звернулися керівники коледжів, технікумів та училищ його виборчого округу з проханням підтримати законопроект і зняти нарешті питання фінансування та подальшого існування навчальних закладів професійно-технічної і фахової передвищої освіти.

“Сьогодні наші  університети та академії підготували стільки юристів економістів, що вони не можуть знайти роботу за фахом, а водночас країна відчуває реальнийний дефіцит фахівців робочих спеціальностостей. Україні потрібні люди, які можуть і готові працювати у сільському господарстві та на виробництві. Я сам отримував свою першу професійну освіту у технікумі, тому дуже добре заню, наскільки важливі для суспільства, для економіки ці навчальні заклади, на які держава так довго не звертала належну увагу. Час вимагає встановити основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи фахової передвищої освіти, створити умови для поєднання освіти з виробництвом і нарешті готувати конкурентоспроможних фахівців для реального сектору економіки. Саме тому я і підтримав цей законопроект”, — прокоментував голосування народний депутат.

Олександр Кодола додав, що планує в четвер разом із керівниками коледжів свого виборчого округу провести брифінг у Верховній Раді, на якому загострити увагу на важливості прийняття Закону «Про фахову передвищу освіту».

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли