Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про право українців змінювати по батькові.

Як повідомляє сайт парламенту, за законопроєкт №2450 проголосували 247 депутатів.

У Цивільному кодексі пропонують передбачити право людини віком від 16 років на власний розсуд змінювати не тільки прізвище та ім'я, а й по батькові, а віком від 14 років — право змінити по батькові за згодою батьків або піклувальника.

Особа від 14 років матиме право змінити по батькові за згодою тільки одного з батьків, якщо другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав, відомості про нього виключили з актового запису про народження або якщо відомості про чоловіка як батька внесено до актового запису про народження за заявою матері.

Заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини пропонують вирішуватися за допомогою органу опіки або суду (у такому разі братимуть до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини та інші обставини, які засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини).

Відповідні зміни пропонують внести також до Сімейного кодексу.

Верховна Рада раніше відхилила законопроєкт на цю ж тему №0938, який раніше підтримала за основу Рада минулого скликання.

Джерело: Прямий
Фото з мережі