Передбачається, що прийняття закону сприятиме створенню умов для залучення інвестицій в галузь і країну в цілому.

Верховна Рада України прийняла закон, що дозволяє передавати на умовах концесії дороги загального користування державного значення, будівництва і експлуатації.

За відповідний законопроект №6766 за основу і в цілому проголосували 233 народних депутата, – пише Інтерфакс-Україна.

Рішення про проведення концесійного конкурсу приймає уряд України, в якому, зокрема, зазначаються технічні параметри автомобільної дороги, базові фінансові показники надання автомобільної дороги у концесію, граничний строк, на який надається концесія, граничний розмір компенсацій концесіонеру, маршрут альтернативного безкоштовного проїзду.

Кабмін визначає максимальний розмір плати за разовий проїзд автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії, який сплачується з урахуванням рівня інфляції; умови, при яких здійснюються концесієдавцем компенсації концесіонеру.

Автомобільні дороги (їх ділянки) відносять до розряду платних лише за умови їх суттєвого удосконалення та забезпечення альтернативного проїзду транспортних засобів безоплатними автомобільними дорогами, довжина автомобільних доріг, що забезпечують альтернативний безкоштовний проїзд транспортних засобів, не повинна перевищувати більш ніж у два рази довжину платної автомобільної дороги.

Платежі зараховуються до Державного бюджету України і використовуються відповідно до порядку спрямування коштів державного дорожнього фонду

Передбачається, що прийняття закону сприятиме створенню умов для залучення інвестицій в галузь і країну в цілому для будівництва і експлуатації автомобільних доріг загального користування державного значення, а також дозволить забезпечити належне утримання та своєчасний ремонт таких доріг і поліпшити їх технічний стан.

“Будівництво концесійних доріг дозволить забезпечити баланс інтересів між державою і приватним сектором, причому Україна отримає якісні автомагістралі, а інвестори – можливість реалізації додаткових інвестиційних проектів”, – вважають автори документа.

Нагадаємо, що середня вартість ямкового ремонту на дорогах в Україні становить 309 грн. Близько 95% автодоріг в Україні вимагають ремонту або реконструкції.

Більше читайте тут: tsn.ua

Джерело: Нежатин