Критичну для підприємців ситуацію із блокуванням податкових накладних у ЄРПН вдалося призупинити після внесення відповідних законодавчих  змін.

Міністерство фінансів України  та Парламент підтримали пропозицію профільного комітету ВРУ і ухвалили проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (№6776-д), яким, у тому числі, передбачено вирішення питання щодо припинення реєстрації податкових накладних у ЄРПН. За це рішення проголосували 234 народні депутати.

Із набранням чинності цього закону блокування податкових накладних призупиняється  до 1 березня 2018 року. За цей час Кабінет Міністрів має розробити критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних, та прийняти необхідні нормативно-правові акти. У законі також прописано, за яких умов реєструються податкові накладні, реєстрація яких у ЄРПН була зупинена.

Олександр Кодола вважає це рішення спільною перемогою і підприємців і усіх, хто дбає про розвиток бізнесі в Україні.

«Ситуація із блокуванням податкових накладних дійсно була критичною, і минуло тижня разом із представниками ділових кіл Чернігівщини Віктором Лазарем та Володимиром Демиденком про це говорили під час спільного брифінгу у Верховній Раді України. Я радий, що ми усі разом знайшли шляхи вирішення цієї проблеми, і вважаю це позитивним прикладом співпраці між гілками влади та суспільством», — прокоментував депутат, прийнятий законопроект.

На його думку, зважаючи на актуальність проблеми Кабінет Міністрів України повинен не гаяти часу, а відразу розпочати роботу над її вирішенням. Адже Уряд у країні, яка обрала шлях прозорості ведення бізнесу і оподаткування повинен не допускати таких збоїв у роботі фіскальних органів.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли