Бурий ведмідь завітав на Чернігівщину. Місцеві мешканці повідомили, що в Сновському районі виявили можливий слід ведмедя.

Три відбитки лап помітили також єгері в багнюці після дощу. Це ґрунтова польова дорога, яка веде до плантації овса.

Деталі Високому Валу повідомив місцевий єгер Юрій Кебенко.

«Це неподалік села Безуглівка, — розповідає єгер. – Ми робили плановий обхід території, коли на піску помітили дивні сліди. Спершу думали, що то можливо слід великого вовка. Втім придивилися – схоже на ведмежий».

В очі ведмедя ніхто не бачив. Однак, мисливці припускають, що такий візит можливий:

«Теоретично можливо, що ведмідь міг прийти в нашу область, — розповідає головний мисливствознавець області Микола Пиріг. – В сусідній, Брянській, області бурі ведмеді водяться давно. Зараз дуже багато занедбаних сіл та хуторів. Безлюдні місця та велика кормова база – це сприятливі умови для проживання ведмедів. Але стверджувати цей факт ми не можемо. Зараз ми ретельно все перевіримо».

Високий Вал звернувся за коментарем до професійного та досвідченого мисливця голови Корюківської районної організації УТМР Володимира Гаврюша. Адже сліди ведмедя помітили за 5 кілометрів від угідь, що належать Корюківському району.

«Я цієї ситуації очікував, — посміхається Володимир Гаврюш. – Спершу для нашого регіону було диковиною побачити в лісах навіть рись. Втім нині це звичайне явище. Ось, мабуть й прийшов час для того, аби у нас оселилися ведмеді. Для них дуже сприятливі умови: безлюдні села та хутори, нерозчищені лісові масиви, вдосталь кормів. Скоріш за все, поки що, прийшов один ведмідь для розвідки. Це зазвичай самець. Це ймовірно бурий ведмідь, європейський підвид. Вони найбільш миролюбні ведмеді. Навряд чи він перший полізе до людей. Небезпечний він може бути тільки в трьох випадках: якщо він поранений, якщо він взяв здобич та її охороняє, або, якщо це ведмедиця із ведмежатами. Поведінка ведмедя дуже обережна. Він двічі не спить на одному місці. Їсть зерно, траву, ягоди. Якщо такої їжі вдосталь, то потреби в хижому полюванні у нього немає. Протягом літа тварина нагуляє жир й спокійно впаде в сплячку».

Володимир Гаврюш також розповів, що небезпеки тварина не несе. Тому люди можуть не боятися ходити до лісу. Популяція таких тварин не густа. Адже для однієї особини потрібна територія щонайменше 10 тисяч га. Вони, зазвичай, ховаються від людей. Можуть ночувати в закинутих хатах порожніх хуторів.

«Хотілося б попередити мисливців, — каже Володимир Гаврюш, – недосвідченим не варто оголошувати полювання. Адже, в такого звіра стріляти з далеку категорично заборонено. Ведмідь дуже міцний і витривалий. Якщо його поранити, він може жити з пораненням, але стає агресивним і небезпечним. Може наробити великого лиха. В таких звірів стріляють впритул. Однак, вбивати ведмедя не варто. Це дуже добре для мисливських господарств, коли фауна збагачується. І через 10 років ведмідь на Чернігівщині буде таким же звичайним явищем, як і рись».

Мисливці припускають, що бурий гість може розгулювати в бік Корюківського та Семенівського районів. Навряд чи він перейде Десну.

На Чернігівщині це вже другий випадок, коли мисливці помітили слід ведмедя. Близько трьох років тому сліди ведмедя бачили в Новгород-Сіверському районі. Втім, із самим хижаком жодного разу ніхто не зустрівся.

Фото з мережі

Джерело: Високий вал