Вчора, 30 грудня, журналіст сайту «УН» стала свідком того, як заступник Ніжинського міського голови Сергій Смага, рухаючись вулицею Шевченка, був здивований тим, що вдень горять ліхтарі. Він відразу ж зателефонував першому заступнику міського голови Федору Вовченку і про це повідомив. Буквально через кілька хвилин Федір Іванович передзвонив і пояснив, що він все з'ясував, що ситуація знаходиться під контролем.

А сьогодні, 31 грудня, комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» надало більш детальне роз'яснення тому, що саме трапляється з освітленням у місті.

Досить часто на «гарячу лінію» КП “ВУКГ”, а також у соцмережах надходять скарги, що у Ніжині вдень на деяких вулицях світять ліхтарі, а на інших — навпаки, в темну пору доби його немає зовсім.

Виявляється, різного роду пошкодження на лініях освітлення вулиць у Ніжині трапляються в середньому 20-30 разів на місяць.

Основні причини — перенапруження, зміни температури навколишнього середовища, дія вітру, утворення ожеледі на дротах, вібрація, старіння ізоляції, механічні пошкодження ізоляції, викликані габаритним транспортом, а також опор — внаслідок ДТП, повалення дерева чи падіння гілок на дроти тощо.

Крім того, на кожній вулиці з часом виходять з ладу як самі ліхтарі, так і лампи, а щоб відшукати пошкоджені світлові точки, потрібно зробити підконтрольне короткочасне вмикання лінії освітлення вдень.

Дві бригади електриків з цеху освітлення вулиць Ніжина виконують об'`їзд “проблемних” вулиць і проводять ремонт ліхтарів та заміну перегорілих ламп. Іноді для пошуку та ремонту потрібно чимало часу, але головний принцип роботи, який використовують електрики КП “ВУКГ” — це якість виконаних робіт та повноцінне відновлення роботи будь-якої лінії освітлення.

Підприємство вдячне жителям Ніжинської громади за небайдуже відношення до проблемних питань міста. Це також стосується й освітлення вулиць. Кожне повідомлення від громадян не залишається поза увагою та допомагає комунальникам у вирішенні ситуацій, які виникають.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук за матеріалами КП «ВУКГ»

Фото з мережі Інтернет