18 квітня на території військового полігону Гончарівське Чернігівської області відбулись навчально-польові збори для учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування у рамках навчальної програми предмета «Захист Вітчизни».

У навчальних зборах брали участь військовослужбовці, колишні військові оперативного резерву різних хвиль мобілізації, переважна більшість яких мають бойовий досвід як учасники антитерористичної операції.

В заході також брали участь і фахівці піротехнічної групи УДСНС України у Чернігівській області. Сапери групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення розгорнули навчальне місце, на якому були зосереджені макети вибухонебезпечних речовин та предметів.

Під час навчальних занять призовній молоді та школярам фахівці ДСНС України змістовно розповіли про характеристики засобів ураження та основні вимоги безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів.

Також ознайомлено молодь з макетами вибухонебезпечних предметів, наслідками необережного поводження з ними.

Крім того, на відкритому майданчику проводилась демонстрація, яким шляхом терористи можуть маскувати вибухові предмети.

Учнівська молодь жваво спілкувалась з піротехніками ДСНС України, адже окрім заходів безпеки, рятувальники розповідали реальні ситуації, з якими вони стикалися під час роботи по знешкодженню вибухонебезпечних предметів в зоні проведення АТО.

Захід триватиме ще три дні.

Управління ДСНС у Чернігівській обл.