Днями інформаційний простір Ніжина облетіла гарна новина: випускник Ніжинської гімназії № 3 Вадим Мартиненко отримав 200 балів на ЗНО з хімії. За кілька днів Вадим став «зіркою» навіть не місцевого – обласного значення: до нього потягнулися журналісти.

А ми вирішили поспілкуватися з вчителькою В. Мартиненка, яка підготувала його не тільки до ЗНО, але й навчала хімії як предмету, починаючи з сьомого класу. Це Ольга Анатоліївна Клочкова.

28 років тому вона вперше переступила поріг даного учбового закладу: отримавши диплом про закінчення Ніжинського державного університету ім. Гоголя, свій трудовий стаж розпочинала вчителем групи подовженого дня. Потім десять років працювала за фахом – викладала біологію.

Коли захворіла колега, вчитель з хімії Галина Данилівна Карпович, спочатку О. Клочковій довелося її підмінити, а згодом – і замінити.  «Кабінет хімії облаштовано руками Галини Данилівни та руками її чоловіка. Я дуже дорожу цим кабінетом, намагаюся підтримувати його в належному стані», – підкреслює вчителька.

І ось вже років з десять Ольга Анатоліївна викладає хімію в 7–11 класах. Хоча душа, зізнається О. Клочкова, більш тяжіє до біології – наразі в кабінеті стоять кілька десятків рослин, які вона плекає.

А ще вона – творча натура: коли приходить натхнення, пише вірші.

Професію вчителя О. Клочкова обрала не випадково: вчителькою були її мати Людмила Дмитрівна та дідусь – фронтовик Дмитро Павлович Богнюков.

Зі слів Ольги Анатоліївни, успіх Вадима Мартиненка закономірний. «Це обдарована людина – він добре знає українську мову, біологію, хімію, грає в теніс, шахи, закінчив музичну школу. Дуже наполегливий, спрямований. Тяжіє до самовдосконалення, самоствердження. Вміє чітко планувати свій час. На нашому з ним шляху були не тільки успіхи, а й невдачі. Але вони загартували нас, і Вадима – в першу чергу. Вірю, що його мрія – стати медиком – обовязково здійсниться», – підкреслила Ольга Анатоліївна.

Вадим Мартиненко – не єдиний учень О. Клочкової, який досяг такого рівня. В 2016 році Валерія Гладка здобула по 200 балів з трьох предметів: біології, хімії, математики. Учні Ольги Анатоліївни набирали також 196, 199 балів з хімії.

Кожного року – вже десять років поспіль – три–пять учнів О. Клочкової стають переможцями і призерами міських олімпіад. «Неодноразово виходили і на всеукраїнський рівень, але там занадто складно для школярів. Я вчуся разом зі своїми хлопцями та дівчатами», – пояснює вчитель.

Серед її вихованців – багато лікарів, є екологи, харчові технологи.

Але найголовніше досягнення Ольги Анатоліївни – її син Артем, котрий наразі працює хіміком-органіком в одній з приватних лабораторій м. Києва.

Незважаючи на те, що надворі вже літні канікули, ми застали вчительку в кабінеті хімії, де вона займалася з учнями, які мають неабиякий потенціал.

Кожного року при гімназії працює Літня школа хіміків, яку відвідують бажаючі підняти свій рівень з хімії учні.

Цими днями О. А. Клочкова відзначила ювілей. Щиро вітаємо Ольгу Анатоліївну з круглою датою і бажаємо ще більше успішних учнів!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора