Народний депутат від «Голосу» Святослав Вакарчук заявив про складання мандату нардепа.

Джерело: Вакарчук на брифінгу

Пряма мова: «Сьогодні зареєстрував заяву про складання повноважень народного депутата України».

Деталі: Обгрунтовуючи своє рішення Вакарчук зазначив, що вважає свою місію частково виконаною: привів прекрасну фракцію у парламент: нових професійних порядних людей. Однак тепер її завершено. В його подальших планах – освітній проєкт.

За словами Вакарчука, «Голос» — хоч і невелика, але дуже впливова фракція в парламенті.

Він поскаржився також, що на нього «персонально ллють лайно та дискредитують». За його словам це і «вороги України», і «корупціонери, які хочуть поставити його в один ряд із собою», і так звані «товариші, яким здається, що „Голос“ хоче присвоїти собі звання найбільших українських патріотів у парламенті». І все це почалося після того, як Вакарчуку, мовляв, приписали президентські амбіції.

На уточнююче запитання УП, чому він зробив це напередодні місцевих виборів, фактично «закопуючи рейтинг партії в землю». Вакарчук зазначив, що на його думку «Голос справиться з будь-якими викликами і все буде добре».

Додатково: Замість Вакарчука до парламенту проходить 19 номер у партійному списку — 31-річна Аліна Свідерська.

На сайті політсили вказано, що вона є юристкою, правозахисницею і громадською діячкою. Також членкинею організації «Професійний уряд», яка об’єднує випускників всіх зарубіжних вузів. У 2012 році закінчила Кембридж з дипломом магістра права.

За даними «Опори», Аліна Свідерська є дружиною колишнього міністра оборони Андрія Загороднюка, який працював в уряді прем’єра Олексія Гончарука.

Що передувало: В кінці березня Вакарчук відійшов від керівництва партії «Голос». Їі очолила Кіра Рудик.

Згідно з квітневим рейтингом КМІС, «Голос» не долає прохідний бар'єр до Ради, якби парламентські вибори проходили найближчим часом.

Нагадаємо: Вакарчук був нардепом VI скликання від пропрезидентського блоку «Наша Україна — Народна самооборона».

11 вересня 2008 року добровільно склав депутатські повноваження.

Джерело: Українська правда
Фото з мережі