Суттєво підвищили штрафи за неправильне паркування, перевищення швидкості та кермування без прав.

Відсьогодні, 27 вересня, їздити українські водії почнуть по-новому — набувають чинності нові правила дорожнього руху і нові штрафи.

Перевищення швидкості на понад 50 кілометрів за годину в населених пунктах відтепер коштуватиме 3400 гривень замість попередніх 510 гривень.

Якщо водій спричинив ДТП і втік — теж 3400 гривень штрафу, ще й з можливою конфіскацією.

Кермувальника без прав каратимуть на 20,4 тисячі гривень. Якщо ж протягом року це повториться — заплатить уже 40,8 тисячі гривень.

Суттєвих змін зазнали правила паркування. До 1700 гривень — за неправильну парковку, а грубе порушення, як-от стоянка на дорозі у другому ряду, на "зебрі" чи трамвайних коліях дозволяє евакуювати авто навіть за відсутності власника.

Фіксувати порушення, крім патрульних, будуть паркувальні інспектори — їх набиратимуть місцеві органи. На вулицях Львова нові інспектори з'являться лише у середині жовтня — нині триває конкурс. Зарплати обіцяють до 10 тисяч гривень.

«Жодної готівки в обігу в цьому випадку не передбачається. Тобто є фотофіксація, одразу має бути постанова, постанова друкуватиметься і на місці, так само друкуватиметься форматом А4 на офісі і відправлятиметься до порушника за адресою його проживання або прописки», — каже керівник управління безпеки Львова Юрій Діль.

Джерело: tsn.ua