Виник дисбаланс у розмірі близько 15-20 млн кубометрів газу.

З 2 березня в Україні вводиться п'ятиденний національний план дій для заощадження газу.

Про це повідомив на засіданні парламенту в п'ятницю міністр енергетики Ігор Насалик.

Він повідомив, що через холоди і зниження тиску в газотранспортній системі з боку Росії в Україні виник дисбаланс газу в розмірі близько 15-20 млн кубометрів. У зв'язку з цим 1 березня відбулося засідання кризового штабу, за підсумками якого введено національний план дій.

«План дій передбачає: перше — переведення генеруючих компаній з газу на мазут, це дасть нам можливість заощаджувати близько 15-20 млн кубів газу на добу. Друге — ми сказали віднині повністю зупинити роботу дошкільних навчальних закладів, шкіл і вищих навчальних закладів терміном до 6 березня включно. І третє, ми звернулися на виробничі об'єкти, щоб вони переглянули план дій виробництва з умовою заощадження газових ресурсів», — сказав він.

Насалик вважає, що дисбаланс буде подолано 5-6 березня.

Нагадаємо, 1 березня «Газпром» знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам. Україна піднімає газ із ПСГ у максимальному режимі відбору, видобувачі постачають газ у систему в нормальному режимі, інші потреби «Нафтогаз» закриває імпортом газу з Європи.

Джерело: lb.ua