Похибка в оцінці становить не більше 2,86%.

Згідно з даними електронного перепису, яку провели наприкінці минулого року, населення України становить 37 млн 289 тис осіб, повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Таке число людей проживало в Україні станом на 1 грудня 2019 року. Однак оцінка чисельності населення не охоплює територію анексованого Криму та окупованих частин Донецької та Луганської області.

Відхилення від виявлених результатів не перевищує 2,86%.

Раніше Дубілет заявляв про те, що згідно з оцінкою, похибка методів, що застосовуються під час електронного перепису нижче, ніж у традиційній. За словами міністра, в уряді поки точаться дискусії, чи потрібно у 2020 році проводити традиційний перепис населення. На думку самого міністра Кабінету міністрів, традиційний перепис не потрібна.

Нагадаємо, 28 листопада міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет заявив, що перепис населення України планують провести до кінця 2019 року і заощадити на процедурі до 3 млрд грн. Зокрема, перепис проводитимуть у так званому електронному форматі, для чого вже напрацьовують відповідний алгоритм.

У свою чергу в Соціологічній асоціації України заявили про те, що запропонована Дубілетом оцінка чисельності населення не може бути повноцінним переписом населення України, проте може стати прекрасним доповненням до нього. Тому відмова від повноцінного перепису не матиме користі для держави.

Зазначимо, що єдиний раз в Україні проводили перепис населення у 2001 році. Для нового перепису у бюджеті-2020 передбачається виділити 3,44 млрд. гривень.