Гарна новина про медицину для розуміючих людей за сорок років. Хоча, мабуть, і ті, кому за тридцять теж оцінять. Лікар, який безперервно щось пише, поступово відходить у минуле. Разом з анекдотами про нерозбірливий почерк медиків. З квітня ліки відпускатимуть за електронною рецептом. Тобто українська медицина все-таки переходить в двадцять перше століття з усіма гаджетами, смартфонами та іншими елементами побуту, які в інших отрослях стали вже звичними. Коротко — що таке електронний рецепт і як це буде працювати.

Отже, Кабінет міністрів прийняв рішення про перехід урядової програми «Доступні ліки» в адміністрування Національної служби здоров'я України з квітня 2019 року. Уже в березні Національна служба здоров'я почне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня запрацює електронний рецепт і НСЗУ почне оплати аптекам за цією програмою. Як це буде виглядати? Дуже просто. Ти приходиш до сімейного лікаря, він виписує електронний рецепт, тобі на телефон приходить код. Все — з цим кодом ти можеш піти в будь-яку аптеку, яка бере участь у програмі. І там безкоштовно ії з незначною доплатою отримуєш потрібні ліки.

У Львові, Харкові, Києві — не важливо. Загальна система, загальна база, тобто ніякої географічної прив'язки. Це, до речі, подвійне переваги. З одного боку, пацієнт не прив'язаний до конкретної аптеці або регіону. З іншого — єдина база обліку дозволить навести порядок і уникнути накладок і маніпуляцій. Двадцять перше століття на дворі, пора вже переходити з двадцятого. Втім, якщо хто не вміє користуватися мобільним телефоном — лікар роздрукує код. Хоча я дивлюся на пенсіонерів зі смартфонами і не уявляю — кому це потрібно. Ну, нехай буде для страховки. А взагалі ми вже звикли все робити через мобільний. Оплачувати комуналку, читати новини, переводити гроші і отримувати зарплату або пенсію. Пора і медицині переходити на цей рівень. І це круто. Чесне слово, я старий борець зі зрадою за прогрес, але тут в повному захваті. За простоту процесу і електронний облік. Це знімає масу проблем. І робить все набагато простіше.

Зараз в програму входять 258 найбільш ходових препаратів. Ті, які безкоштовно (64 позиції) або за мінімальною ціною, а тепер ще й за електронною рецептом. Там по серцево-судинним захворюванням, астмі (я в темі :)), діабет другого типу та інше — про що розповість ваш лікар. Які аптеки в програмі? Кожна третя в Україні. Думаю, частка учасників зростатиме, але якщо без тиску — це поступовий процес. Зараз бюджет компенсує цим аптекам всі витрати. За 33 мільйонам рецептів перераховано 1,7 мільярда гривень. Але список безкоштовних і доступних препаратів планують розширювати. Думаю, після припинення паперового пекла в медицині і переведення всіх процесів в цифру, багато буде реалізувати і скорегувати набагато простіше.

Джерело:donetskie