В Україні склалася наступна ситуація з теплопостачанням: навіть після рішень владних органів, там, де свідоме керівництво вирішило відшкодовувати тариф і не збільшувати для населення вартість послуги, котельні не запускаються, адже є блокування з боку газових компаній.

Цей колапс відбувається практично в кожному місті України. Не виключенням є ситуація і в Ніжині. Але деякі міста підняли тарифи на теплопостачання практично на 30-45%, та навіть там, де вирішено збільшити тариф, все одно теплопостачання немає, том, що — знову ж таки — відбувається блокування газовими компаніями, яке продовжується в зв’язку з відсутністю механізму погашення боргів теплогенеруючими компаніями перед газопостачальними організаціями.

Що стосується Ніжина, ситуація також складна. Керівництво міста прийняло рішення не збільшувати тариф, взявши на себе витрати з компенсації вартості за тепло для населення, а це десятки мільйонів гривень.

Слід нагадати, що на початку 2021 року нова влада міста запропонувала громаді встановити альтернативні котельні. Але населення Ніжина не захотіло експериментувати, не пішло на цей крок, і на громадських слуханнях було прийняте рішення залишити підприємство-банкрут – ТОВ «Ніжинтепломережі». До того ж, додалося ще й славнозвісне підняття вартості ціни на газ.

Тож, наразі сподіваємося, що ТОВ «Ніжинтепломережі» вдасться провести цей опалювальний сезон. А надалі гостро стоїть питання щодо зміни компанії, яка здійснюватиме теплозабезпечення в місті.

Джерело: «Нежатин»

Фото з мережі Інтернет