У жовтні на 1-2% подорожчали молочні продукти. Ціни зросли через сезонне зменшення пропозиції молока. До кінця року молочка додасть ще 2% до вартості, розповів Gazeta.ua Олексій Дорошенко, директор асоціації постачальників торговельних мереж.

У середньому літр молока продають по 22,4 грн. Кисломолочні сири — 90,3 грн/кг, сметану — 53,1 грн/кг, вершкове масло — 183,5 грн/кг, свідчать дані Держстату.

«В Україні 73% молока надходить від населення. Водночас ціна у регіонах відрізняється. Найдорожчі молочні продукти продають на Херсонщині, Черкащині, Полтавщині та місті Києві. Найдешевші У Житомирській, Рівненській та Сумській областях. Ціни найвищі там, де найменша пропозиція молока. Так, за останній рік активно скорочується поголів'я корів у Полтавській області. У центральних районах навпаки зростає кількість ферм. Крім того, на ціну впливає конкуренція серед переробників», — каже Олексій Дорошенко.

За його словами, в Україні молочні продукти коштують на 20% дорожче, ніж у Польщі чи Литві.

«Більшість молочних продуктів мають обмежений термін придатності. Тому за кордон ми продаємо лише вершкове масло. Завозимо звідти тверді сири. Минулого року через конкуренцію з іноземцями на 20-30 гривень за кілограм подешевшав вітчизняний сир. Імпортери пропонували продукцію за цінами нижчими, як українські виробники. Останні були змушенні знизити вартість», — наголошує експерт.

Крім молочки у жовтні на 2% подорожчав хліб пшеничний із борошна першого ґатунку, всі інші сорти хлібу додали по 1%. На 6% зросла ціна на пшоно. Пшеничне борошно додало 4%, манка та яйця — 3%, ячмінна крупа і макарони — 2%, рис — 1%. Не змінилась вартість соняшникової олії. Гречка та цукор подешевшали на 5 і 1% відповідно.

Джерело: gazeta.ua