Народні депутати мають намір за місяць до виборів врегулювати їхнє проведення в умовах пандемії.
У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 4117, яким планується змінити виборче законодавство на період карантину.
Законопроект регулює голосування в лікарнях, забороняє перебування під час карантину в приміщеннях для голосування без засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів чи захисних масок.
У разі організації голосування за місцем перебування виборців з COVID-19 або тих, які знаходяться на самоізоляції, члени ВК також використовують захисний спеціальний одяг на спеціальних виборчих дільницях, створених у стаціонарних закладах охорони здоров’я для пацієнтів з коронавірусом.
Також пропонується міряти температуру перед голосування і проводити опитування про наявність симптомів захворювання. Осіб, які відмовляться від проведення термометрії, крім виборців, у приміщення для голосування допускати не будуть.
У проекті окремо прописано, що в приміщенні для голосування на виборчій дільниці окремо від інших розміщуються спеціально визначена кабіна для таємного голосування й урна для голосування для голосування виборців з ознаками респіраторного захворювання або температурою тіла понад 37,2 градуса.
Також законопроект регулює голосування громадян, які перебувають на самоізоляції.

Джерело: nezhatin