В Ніжині урочисто передали храм XVIII століття православній громаді міста. В церкві, яка 93 роки слугувала приміщенням для архіву, тепер знову звучатиме слово Боже.  В урочистостях з нагоди такої знаменної події в житті Ніжина взяли участь народний депутат України Олександр Кодола міський голова Анатолій Лінник, заступник голови Чернігівської обласної адміністрації Наталія Романова, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, лауреат Шевченківської премії поет Леонід Горлач, представники Чернігівської епархії Православної церкви України на чолі з Архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм (Зорею).

Цей храм — унікальна пам`ятка історії та культури міста, який є одним з найбільш відомих у Ніжині. Але майже 100 років служба в цьому храмі не проводилась і він слугував приміщенням для обласного архіву.

Чотири роки тому команда Олександра Кодоли долучилась до роботи по передачі храму православній церкві України. Разом з ніжинською міською радою та релігійною громадою міста народний депутат провів колосальну роботу. І от нарешті храм передано православній громаді Ніжина, що є спільною та важливою перемогою. Очікується, що вже найближчим часом в цьому храмі відбудуться богослужіння.

      “Я щиро радий, що сьогодні нам вдалося відновити історичну справедливість та повернути храм Іоана Богослова православній громаді Ніжина. На цю подію давно чекали віряни. І це є необхідним кроком для підкреслення особливої ролі православ`я у становленні української держави”, - під час свого виступу зазначив Олександр Кодола.

Подячний молебень відслужив Високопреосвященніший архієпископ Євстратій (Зоря). Вперше за останні 93 роки у храмі звучало Слово Боже. Священики також помолились і арамейською мовою – розмовною мовою Ісуса Христа, на знак поваги до асирійської громади Ніжина.

Настоятелем храму призначений ієрей, отець Олег Расковалов.

Перше урочисте богослужіння в храмі відбудеться 21 квітня

Для довідки:

Церква Іоана Богослова споруджена у 18 столітті на місці однойменної дерев'яної церкви, яка давно існувала на цьому місці. Фахівці вбачають у храмі риси творчості відомого архітектора Гетьманської України І. Г. Григоровича-Барського.

Фінансування й організацію будівництва храму забезпечив повітовий предводитель ніжинського дворянства,  ІванТернавіот.