Модернізовану ракету-носій «Антарес», до складу якої входить розроблений в Україні ступінь, успішно запустили з Центру космічних польотів на острові Уоллопс в американському штаті Вірджинія. Про це повідомили на сайті Високий вал.

Як повідомили в Державному космічному агентстві України, запуск відбувся вчора, 12 листопада, о 14:20 за київським часом, пише ВВС.

Головний розробник ракети — американська корпорація Orbital АТК, однак основну конструкцію першого її ступеня розробило конструкторське бюро «Південне», а виготовив Південний машинобудівний завод у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА» і «РАПІД» (Чернігів).

«Pакету-носій призначено для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію (МКС), а також для запуску комерційних i державних космічних aпapaтiв. Ракета-носій складається з двох ступенів та космічного вантажного корабля Cygnus (третій ступінь)», — розповіли в агентстві.

Там також зазначили, що підготовка «Антареса» до пуску, випробування ракети i запуск відбувалися за участі представників КБ «Південне» та інших українських компаній.

"Українські фахівці у повному обсязі забезпечили виконання вcix операцій у своєму ceктopi відповідальності. У відповідності з контрактом технічна підтримка пуску, приймання та обробка телеметричної інформації у режимі реального часу забезпечувалась з території КБ «Південне», — ідеться у повідомленні.

«Антарес» має вивести на орбіту вантажний корабель Cygnus, що доправить на МКС 3350 кілограмів обладнання, необхідного для роботи на станції.

Це максимальний вантаж, який виводять на орбіту за усі місії, наголосили в агентстві.