Чернігівський обласний онкодиспансер повністю готовий до введення в роботу лінійного прискорювача. Перші пацієнти вже завтра пройдуть на ньому лікувальне опроміненняповідомляє zemlyaivolya.net.

Лінійний прискорювач – необхідне обладнання для онкодиспансеру. На його придбання збирали гроші, як то кажуть, «всім миром». За допомогою «лінійника» лікар може точно сформувати пучок на хворе місце, точно його підвести у зону опромінення і визначити необхідну для пацієнта дозу опромінення. Це найбільш важливо для пухлин малої локалізації.

Досі на лінійному прискорювачі не проводили навіть тренінги на пацієнтах, бо не було ліцензії на введення в експлуатацію цієї апаратури, яку видає Державна інспекція ядерного регулювання.

«В середу ми проведемо першу променеву терапію, – розповів головний лікар обласного онкодиспансеру Валерій Зуб. – Спочатку за один день опромінення на «лінійнику» зможуть пройти 5-7 чоловік. Та вже найближчим часом зможемо опромінювати до шістдесяти пацієнтів за день. Підключити і ввести в дію лінійний прискорювач нам допомагали іноземні колеги, які зараз працюють разом з нашими лікарями. Ми набираємося в них досвіду роботи на «лінійнику». Вже наступного тижня приїдуть лікарі з Білорусі теж ділитися своїм досвідом».

Джерело: Високий вал