Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»повідомляє, що проведення комплексу заходів з профілактики захворювань на гострі кишкові інфекції (надалі – ГКІ) та попередження спалахів серед населення області триває.

З метою своєчасного реагування продовжується щотижневий моніторинг випадків захворювань та заходів, направлених на попередження ускладнень ситуації з ГКІ.

За період з 8 по 15 червня в області захворіло на гострі кишкові інфекції 67 осіб, із них дітей – 31. У Чернігові захворіло 24 особи, із них 12 дітей. Реєструвалися поодинокі випадки групових захворювань, спалахів не було.

Під час проведення епідрозслідування встановлено фактори, що могли сприяти захворюванням на ГКІ: у 15 випадках – молочні продукти, у 15 – м’ясні продукти, у 4 – яйця курячі домашні, у 31 – інші продукти (в т.ч. у 29 випадках – фрукти/овочі, салати домашнього приготування – 1 та 1 – риба).

Ситуація з кишкових інфекцій в області знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».