Чернігівщина доопрацювала проект перспективного плану створення громад, що покриває сто відсотків території області.

У проекті передбачено 55 об’єднаних територіальних громад. Тепер слово за Кабінетом Міністрів. Якщо у Києві схвалять, так і буде.

У червні 2015 року був перспективний план, що на Чернігівщині буде 81 ОТГ. Проте урядовці у столиці помізкували і визнали: із запропонованих громад спроможними виявляться лише 48.

На сьогодні в області функціонує 37 ОТГ. Ці громади покривають 52 відсотки території області. 38-а, Озерянська Варвинського району, завершує процедуру об’єднання. Єдиний район — одна ОТГ поки що існує лише у Сновську.

Тепер на решті території області має утворитися ще 17 громад.

— Проект перспективного плану розробила ОДА, схвалила облрада. Однак основним принципом об’єднання громад залишається добровільність. Документ готували в ході постійних консультацій та обговорень. При підготовці облдержадміністрація враховувала побажання щодо приєднання до вже діючих ОТГ, — говорить Вікторія Довгаль, начальник відділу департаменту економічного розвитку ОДА з питань територіально-адміністративного розвитку. — Ми і надалі дослухатимемося до думки громад і за необхідності готові ініціювати внесення змін до перспективного плану, допоки це дозволятиме закон.

— Вікторіє Миколаївно, документ досі не оприлюднений, це пояснюють технічною стороною. Тим, хто ще не об’єднався, цікаво, що в ньому. Чи є, приміром, сільради, які хочуть приєднатися до Ніжина, Прилук?

— Щодо Ніжина є. По Прилуках — ні. У перспективі невеликі райони: Талалаївський, Срібнянський мають стати однією ОТГ. Хоча на території Талалаївського району є вже громада. З центром у Талалаївці. До її складу увійшли ще чотири сільради. Проте решта сільрад Талалаївського району ще не визначилася.

— Що з Новгородом-Сіверським? Він має статус міста обласного значення, і фінансування у нього в умовах децентралізації таке, як у ОТГ?

— Поки що скажу так: у перспективі місто Новгород-Сіверський і район мають увійти до однієї громади.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №14 (1665), 5 квітня 2018 року

Джерело: nizhyn news