Міністерство охорони здоров'я проводить переговори про закупівлю вакцин від COVID-19 з індійським виробником Serum Institute.

Джерело: Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко в ході засідання парламентського комітету здоров'я нації, якого цитує «Інтерфакс-Україна»

Пряма мова Іващенка: «На умовах певної конфіденційності скажу, що паралельно проводяться переговори з індійським виробником — компанією Serum Institute, який може виробляти американську вакцину „Нововакс“ і має можливість виробляти вакцину компанії „АстраЗенека“ на даний момент».

Деталі: Іващенко не уточнив, чи йде мова про закупівлю вакцини, розробленої безпосередньо Serum Institute, або про вакцину інших компаній, вироблених індійською компанією.

Передісторія:

  • Компанія AstraZeneca з 11 грудня заявила, що починає клінічні випробування комбінації власної вакцини від коронавірусу з російським препаратом «Супутник V».
  • Україна закупила вакцину від коронавірусу CoronaVac в найбільшого китайського виробника вакцини Sinovac Biotech.
  • У найближчі місяці Україна планує отримати близько 10 мільйонів доз вакцини від ковіду – 1,9 мільйона від китайського виробника Sinovac Biotech і 8 мільйонів від COVAX. За кращим сценарієм – COVAX виділить для України не 8, а 16 мільйонів доз, але гарантій цього поки що немає.
  • 52% українців не готові вакцинуватись від коронавірусу, навіть якщо щеплення будуть безкоштовними.