5da933a8c0ac4f269c9c448b817814f1Понеділок, 12 вересня, почався весело. В Інтернеті зняли з посади Валерія Куліча, губернатора області. І замінили на скандально відомого Олексія Савченка. Який збирався стати мером Чернігова, та чогось передумав. Зараз у Верховній Раді. Прикольний дядько, не жадібний. Коли купив чернігівський футбольний клуб «Десна», футболісти обідали у престижному ресторані в центрі. Ще й співати вміє. Раз у філармонії концерт давав. Бюджетники поприбігали: «Хоч і не хочеться, а треба слухати цих пісень. Раптом начальством стане». Савченко співав тоді про «черное золото», нову версію «Вышел в степь донецкую парень молодой»:

Черное золото с кровью намешано,
Треснувший колокол плачет по-грешному,
В небе расколотом солнце повешено.
Черное золото с кровью намешано.

Тепер він у блоці Петра Порошенка. Був головою концерну «Укрспирт», і є думка, що на Чернігівщині він міг би зайнятись приватизацією спиртозаводів, які офіційно не працюють, а насправді, кажуть, спирт у селах є.

Чи може таке бути, що вигадка про Олексія Савченка стане раптом неймовірною правдою? З Інтернету перекочує у реальність? Навряд. Холодний
душ на гарячі голови пролив Олександр Кодола, народний депутат:

«Така ротація сьогодні неможлива згідно з чинним законодавством. Усе просто. Згідно з новим Законом України про державну службу, має бути призначений конкурс на вакантну посаду голови Чернігівської ОДА.
І така практика в Україні вже є. Вперше в історії такий конкурс було оголошено нещодавно на посаду голови Миколаївської облдержадміністрації».

Бажаючих очолити Миколаївську ОДА виявилося аж 31. Перший етап конкурсу, тестування, пройшли 15, і серед них — Олексій Савченко. Він дав найбільшу кількість правильних відповідей. Кажуть, його призначення на Миколаївщину дуже вірогідне. Невже Чернігівська область — запасний варіант про всяк випадок?

«І тільки одна людина від цього не париться. Й ім’я її... Валерій», — прокоментував інтернет-дискусію Андрій Потапенко, прес-секретар губернатора.

Тобто Чернігівська ОДА рішучо підкидає можливість заміни керманича.

З Іншого боку, и українській традиції через рік високе начальство міняти. Команда Дубіля протрималась рік. Усюди розсадили своїх людей, були затримки по зарплаті бюджетникам. Її замінила команда Атрошенка. І знов те саме. А рік минув.

Валентина Тимошко, Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №37 (1584)