У селі Велика дорога на Чернігівщині селяни після окупації починають потрохи оговтуватися від пережитого пекла війни та повертатися до життя: розбирати завали зруйнованих будинків, а їх у селі — 17. Допомагають волонтери та служба ДСНС. В рамках робочого візиту до Ніжинського та Прилуцького районів голова Обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус відвідав громади та вислухав селян.

Люди дуже дякували очільнику області за те, що був на постійному зв’язку з жителями, бо своїми зверненнями, підтримував, вселяв віру і надію у перемогу.

Одним із найважчих моментів під час окупації було відчуття безпорадності. Коли хочеться допомогти бодай чимось жителям окупованих сіл, а такої можливості нема, — пригадує Чаус.

У Ніжинському районі вже протягом 4 тижнів підрозділи ДСНС проводять розмінування.

Григорій Ковтун голова Ніжинської райадміністрації:

— Розмінування побудовано у форматі: розмінування жилих будинків, вулиць і в подальшому ми будемо працювати над розмінуванням під’їзних доріг.

— 75% населених пунктів жилих приміщень розміновано і сьогодні працюємо на території колишнього Бобровицького району і заходи продовжуються. Також попутно працюють підрозділи ЗСУ — розміновуються під’їзні шляхи до полів, з метою ведення посівних робіт і їх завершення весною.

— Допомагають і громади: Ново-Басанська, де зафіксовано найбільші зруйнування у Ніжинському районі, 20 ДСНСНиків залучили додатково до роботи у Новому Бикові.

На Прилуччині найбільших втрат зазнала Ічнянщина. Голова районної військової адміністрації Володимир Чернов на зустрічі з очільником області розповів про ситуацію в районі та подякував кожному жителю Прилуччини за спільну злагоджену роботу.

gorod.cn.ua