chornobyl-620x310В Чорнобильській зоні планується будівництво найбільшої в світі електростанції, що працюватиме на сонячних панелях. Орієнтовна потужність електростанції становитиме близько 1ГВт, ще 400 МВт планують добувати з інших відновлювальних джерел на території зони відчудження – повідомив міністр екології України Остап Семерак.

Наразі ведуться переговори з інвестиційними компаніями. За словами Семерака, дві інвестиційні компанії з США та чотири канадські енергетичні компанії висловили свій інтерес до Чорнобильського сонячного комплексу.

Окрім того, ведуться переговори й з Європейським банком реконструкції та розвитку, який вже фінансує частину програм на Чорнобильській АЕС, зокрема – будівництво «саркофагу» з нержавіючої сталі над зруйнованим реактором.

Вартість проекту становитиме близько $1 млрд.

Важливою перевагою проекту є наявність ліній електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для АЕС, яка виробляла близько 4ГВт електроенергії

Окрім того, розглядаються варіанти створення й інших типів електростанцій. Семерак на своїй сторінці у Facebook зокрема пише про один з потенційно цікавих проектів – вітрові турбіни на малих висотах:

«Цю технологію мені описували канадські фахівці під час Укр-Кан бізнес форуму в червні цього року у Торонто. Я попросив додаткову інформацію для аналізу чи така турбіна прийнятна для встановлення в Чорнобильській зоні відчуження. Адже на висотах до 100 м там не літають гвинтокрили і нема траєкторії авіасполучення. Питання співіснування такої технології з птахами. Вивчаємо.  Може приєднаємося до інноваційного тренду? Буду інформувати.»

BAT-Altaeros-MIT-buoyant-airborne-turbine-wind-power-electricity-grid-remote-EDIWeekly

Загальна площа зони відчуження становить 1000 квадратних кілометрів, вона як і раніше вважається дуже небезпечною для проживання людей та сільськогосподарської діяльності.

 Джерело: watcher.com.ua