За ініціативи народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олександра Кодоли в Чернігові 2 листопада відбулася обласна нарада, на якій обговорено зміни до чинних норм у містобудівній документації, реалізації на місцях ефективних механізмів для інвестиційної привабливості будівельної галузі та проведення державного архітектурно-будівельного контролю, у якій взяли участь представники місцевого самоврядування, голови ОТГ, спеціалісти в сфері будівництва, містобудування та архітектури. Також у нараді на запрошення Олександра Кодоли взяв участь голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев. Відкрив нараду голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.

Під час наради обговорювалися зміни, внесені до чинного законодавства у сфері містобудування України з метою приведення їх у відповідність до кращих європейських практик. Зокрема втілення нових законодавчих норм у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності», який був прийнятий ВРУ у січні поточного року і набрав чинності 10 червня. Автором цього закону виступив Олександр Кодола.

За словами депутата, прийняття нового Закону дійсно суттєво спростило життя як підприємцям, так і звичайним громадянам. Будувати об’єкти незначного класу наслідків тепер набагато простіше. Саме дерегуляція, зокрема і спрощення процедур оформлення дозвільної документації дасть можливість розвитку для бізнесу, зробить нашу державу привабливою для інвесторів.

Також Олександр Кодола у своєму виступі підняв питання реалізації  реформи у сфері державного архітектурно-будівельного контролю, яка надасть можливість місцевій владі отримати нові містобудівні повноваження і таким чином, маючи  додаткові інструменти для регулювання будівництва на місцях, не допускати незаконні будівництва, виявляти порушення містобудівного законодавства та притягувати порушників до відповідальності.

На переконання Олександра Кодоли, це — важливий крок у напрямку реформи децентралізації та передачі повноважень громадам.

Під час наради за участі голови ДАБІ України Олексія Кудрявцева відбулося жваве обговорення питаннь спрощення дозвільних процедур для об’єктів незначного класу наслідків та порядку оформлення дозвільних документів на будівництво соціально важливих об’єктів, які стали особливо актуальними після набрання чинності вищезгаданого Закону України, адже цей документ змінив правила та підходи в будівельній сфері.

Після наради Олексій Кудрявцев та Олександр Кодола відвідали об’єкти будівництва в Чернігові – нещодавно відреставрований сквер ім. Богдана Хмельницького та корпус для сучасного лінійного прискорювача Чернігівського обласного онкодиспансеру.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли