Зважаючи на ювілейний рік Незалежності України всі офіційні урочисті заходи цього року проходитимуть одночасно в усіх обласних центрах та синхронно з Майданом Незалежності у Києві. Про це повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван. Він також сказав, що на державному рівні визначений основний ідеологічний меседж святкування: «Народжені вільними».  57b3ff87b7261

Урочистості розпочнуться о 10.00 з виступу Президента України, який транслюватиметься з екрану на Красній площі, прозвучить гімн України та відбудеться підняття Державного Прапору України. О 10.30 трансляція завершиться і розпочнуться місцеві заходи.

Андрій Подорван також коротко ознайомив присутніх з планом проведення урочистих заходів облдержадміністрації. Зокрема: відзначення Дня Прапора 23 серпня у Батурині, під час якого проводитиметься традиційна урочиста церемонія вручення паспортів громадянина України. Він запросив всіх бажаючих долучитися до цього заходу.

Заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч повідомила, що у Чернігові основні святкові заходи проходитимуть 24 серпня на Красній площі міста та у Центральному парку культури і відпочинку.

Вона дала  доручення всім відповідним структурам вжити необхідних заходів задля проведення свята на належному організаційному рівні. Особливу увагу вона звернула на встановлення державної символіки, впорядкування пам'ятників, прибирання території та прикрашення міста, а також, забезпечення правопорядку під час проведення святкових заходів у обласному центрі.

За попереднім планом урочистих заходів, про які розповіла начальник управління культури та туризму Олена Савченко, заплановані наступні: «Алея майстрів», ІV міський фестиваль мистецтв «Сорока Ух», виставка квітів і плодів, розважальні заходи для дітей, спортивні змагання, святкова концертна програма на Красній площі та інші. Крім того, вона наголосила, що брати участь у виставці квітів і плодів можна за власним бажанням.

chernigiv-rada.gov.ua