Руйнування таких крижаних щитів на краю континенту може призвести до сповзання внутрішнього льоду та різкого підвищення рівня води у світовому океані.

Через рекордно високі температури, які фіксувалися у Східній Антарктиді в середині березня, за кілька днів зруйнувався шельфовий льодовик Конгера площею 1200 квадратних кілометрів.

Як повідомляє The Guardian, про це свідчать знімки із супутника Copernicus Sentinel-1.

Також у березні у Східній Антарктиді величезні брили льоду відкололися не лише від льодовика Конгера, а й від двох інших шельфових льодовиків.

Найбільше занепокоєння науковців викликає льодовик Туейтса, який має площу 120 тисяч кв. км. Його називають льодовиком Судного дня — якщо він відколеться від Антарктиди, то глобальний рівень моря підніметься на півметра. Внаслідок такої події під воду підуть великі світові мегаполіси.

Дослідники зауважили, що те, як швидко зруйнувався шельфовий льодовик Конгера, може свідчити про надто стрімкий розвиток небезпечних подій.

Нагадаємо, на італійсько-французькій дослідницькій станції “Конкордія” у Східній Антарктиді зафіксували новий тепловий рекорд. Температура повітря 18 березня тут становила всього -11,5 градусів за Цельсієм, хоча за звичай в цей час середня температура коливається від -40 до -50 градусів.

Джерело: ТСН