В Америці почалася акція #видалифейсбук, серед її учасників — творець месенджера WhatsApp, який належить фейсбуку.

Про це повідомляє Meduza.

Відзначається, що британські та американські видання від The ​​Guardian до блогів про високі технології почали публікувати інструкції про те, як видалити свій аккаунт в фейсбуці.

Хештег #deletefacebook почав набирати популярність в середині березня після публікації розслідувань в The Guardian і The New York Times про діяльність британської компанії Cambridge Analytica.

На скількох людей заклики подіяли і вони видалити свої акаунти в фейсбуці, достовірно невідомо. На початку тижня хештег #deletefacebook вийшов в тренди Твітера, але ненадовго. Проте, його підтримали багато відомих в IT-індустрії людей в тому числі один з творців месенджера WhatsApp Брайан Ектон. Сам WhatsApp з 2014 року належить Facebook

Відомий IT-інвестор і творець в минулому відомої блог-платформи Weblogs (з неї виріс сайт Engadget) Джейсон Калаканіс не просто розкритикував Facebook, але і оголосив про виділення 700 тисяч доларів на створення «нового Фейсбуку» — по 100 тисяч семи різним командам.

На цьому тлі акції компанії стрімко падають. За дві торгові сесії вони подешевшали з 189 доларів до 167, а вартість всієї компанії впала нижче 500 мільярдів доларів.

Нагадаємо, Facebook почала внутрішнє розслідування після того як стало відомо, що британська аналітична компанія Cambridge Analytica зберігала і аналізувала дані приблизно про 50 мільйонів громадян, які мають сторінки в соціальній мережі. В компанії це спростовують.

Гендиректора британської компанії Cambridge Analytica відсторонили від роботи через звинувачення у використанні особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook.

Джерело: epravda