Утримують в СІЗО у Курську: що відомо про вчительку з Чернігівщини, яку викрали росіяниНа фото Вікторія Андруша

Директорка фонду «Русь сидящая» Ольга Романова розповіла в ефірі «Белсат news» про вчительку з Чернігівщини Вікторію Андрушу, яку утримують в російському СІЗО у Курську. Її викрали російські військові 25 березня у селі Старий Биків на Чернігівщині.

«Досі невідомо в чому її звинувачують. Є обмовка від високопоставлених осіб цього СІЗО, що обвинувачують в співпраці з ЗСУ», – каже Ольга Романова.

Як раніше повідомляло Суспільне Вікторії 25 років, вона працює вчителькою математики та інформатики у броварській школі. З початком російського вторгнення поїхала до своїх батьків у Старий Биків, що на Чернігівщині.

За словами сестри Ірини, росіяни перевіряли усі телефони жителів Старого Бикова. У Вікторії в телефоні побачили повідомлення до чат-ботів, де дівчина повідомляла про переміщення окупаційних військ. І нібито за це її забрали до полону 25 березня. На думку сестри, Вікторію скоріш за все забрали з собою, щоб обміняти на російських військовополонених.

13 червня міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала владу Росії звільнити Вікторію Андрушу.

У правозахисній організації повідомляють, що родина Вікторії Андруши з неофіційних каналів через кілька тижнів після її затримання дізналася, що її утримують у слідчому ізоляторі в Курській області Росії. Водночас влада ізолятора заперечила її утримання там під вартою, а адвокату жінки було відмовлено у доступі до СІЗО.

Human Rights Watch каже, щоВікторія Андруша – жертва насильницького зникнення і Росія має терміново визнати факт її затримання та надати інформацію про місце перебування та правові підстави затримання.

«Росія має звільнити її, дозволити їй повернутися до України і водночас повністю поважати захист, наданий їй як цивільній особі, включаючи надання їй доступу до адвоката на її вибір», – наголошують в організації.

Російська адвокат-правозахисник Ірина Бірюкова повідомила, що 25 квітня намагалася потрапити до СІЗО, де нібито могла перебувати Андруша. Але персонал установи сказав, що їй потрібно поговорити з директором закладу.

Бірюкова розповіла, що директор СІЗО «зателефонував, очевидно, до спецслужб», сказавши, що з Вікторією намагається зустрітися адвокат.

"Він вислухав відповідь співрозмовника, поклав трубку і, дивлячись прямо в очі адвокату, сказав: «Тут немає такої людини серед підозрюваних чи обвинувачених», – йдеться в повідомленні.

СУСПІЛЬНЕ ЧЕРНІГІВ