Останній тиждень Чернігівська область була у так званій «зеленій зоні» карантину. Це означало, що діяли найлегші епідміологічні обмеження. Учора, 7 серпня, ряд ЗМІ повідомили, що частина районів області потрапила у «жовту зону». Однак інформація виявилась недостовірною.

Із 1 серпня в Україні змінилась формула адаптивного карантину. Які обмеженні і де саме діють відтепер прийматимуть у Києві: це повноваження Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Чернігівщина 1 серпня потрапила до «зеленої зони». Це значить, що діють найлегші епідеміологічні обмеження. Серед них, обов'язок перебувати у масці чи респіраторі у громадських місяцях та магазинах. Обмеження на кількість пасажирів у транспорті: не більше, аніж місць для сидіння. Робота закладів громадського харчування, ресторанів та нічних клубів до 23.00 і не довше та деякі інші.

До речі, всі 4 місяці дії надзвичайної ситуації, спричиненої covid-19, в Чернігівській області органи влади намагались приймати виважені рішення, уникати різких заборон та дій, які б шкодили економіці. Завдяки цьому та діям лікарів, Чернігівщина одна з перших областей вийшла із суворого карантину ще у травні.

* *  *

Втім за останній тиждень в Україні суттєво зросла кількість виявлених нових випадків covid-19. Учора був антирекорд — 1453 випадки за добу, сьогодні ще більше — 1489. Що стосується області, то 7 серпня вявлено 23 нові випадки. ПЛР-дослідження підтвердило інфікування у семи чернігівців, чотирьох жителів Ічнянського, трьох — Козелецького та одного Ніжинського районів. По два випадки зареєстровано у Прилуках, Ніжині, у Носівському і Чернігівському районах. Двоє інфікованих перебувають на лікуванні у медзакладах, решта лікуються амбулаторно.

Загалом на Чернігівщині 965 випадків захворювання COVID-19, з них: – 612 пацієнтів одужали; – 284 хворих лікуються амбулаторно; – 50 хворих госпіталізовані.

Наразі, за словами експертів, коректніше говорити про кількість активних випадків: їх в області 334.

* * *

Учора зранку у деяких ЗМІ оприлюднено карту, де ряд районів Чернігівської області позначено «жовтою зоною». Обмеження цієї зони не сильно відрізняються від «зеленої»: додається заборона на відвідування закладів, де лікуються чи проживають старенькі. 

Зокрема, таку карту оприлюднило Суспільне.Чернігів. А за кілька годин МОЗ повідомила, що ця інформація не відповідає дійсності. Чернігівщина наразі залишається у «зеленій зоні». Єдині рішення, які прийнято: з «червоної зони» виключені міста Луцьк та Тернопіль. 


Карта, яка не відповідає дійсності

За словами глави МОЗ Максима Степанова, в понеділок планується позачергове засідання Уряду. Зокрема, Кабінету Міністрів буде запропоновано додати новий показник кількості активних хворих за останні 7 днів. Такий показник дасть змогу фіксувати покращення чи погіршення ситуації в конкретних містах та районах.

Крім того, буде запропоновано зміни в частині необхідності збільшити кількість тестувань. Зараз цей показник визначено на рівні 24 тести на 100 тисяч населення. Буде запропоновано збільшити цей показник до 32-х тестів на 100 тисяч населення. Відповідне рішення необхідне для того, щоб повною мірою володіти статистикою епідемічної ситуації та реагувати на виклики.

* * * 

Що стосується збільшення кількості випадків, зокрема у Ніжині, Ніжинському, Носівському районів та Прилуках, то у соцмережах пояснюють це порушеннями карантину. Тут проводили партійні масові заходи, куди звозили людей із прилеглих районів. 

Раніше жителі цих районів та міста висловлювали незадоволення діями політичних партій та місцевої влади. Через загрозу епідемії відмінили всі масові заходи, відібрали у старшокласників можливість нормально відсвяткувати випускний, але організували політичні заходи.

Джерело: cntime