Уряд Естонії на засіданні 4 серпня погодився з тим, що радянські пам'ятники треба прибрати з публічного простору якнайшвидше. Про це заявила на пресконференції прем'єрка країни Кая Каллас, повідомляє EER.

За її словами, конкретний час і порядок знесення пам'ятників залежать від готовності та логістичного плану місцевих органів влади. Загалом в Естонії налічують від 200 до 400 таких пам'ятників.

Каллас зазначила, що всі ті, хто має такі пам'ятники на приватній території, можуть самі їх перемістити.

Окремо вона згадала радянський танк у місті Нарва. Щороку до цього танка клали квіти до 9 Травня чи під час весіль. Через чутки про його можливе знесення в місті спалахнув скандал, місцеві жителі почали приходити до танка у спробах не допустити знесення.

Каллас заявила, що оскільки місцева влада міста не займається питанням цього пам'ятника, то «естонська держава і уряд повинні самі ухвалити це рішення, щоб перемістити цей та інші пам'ятники, які мають символічну цінність».

«Важливо наголосити, що поминання померлих жодним чином не заборонено і не буде заборонено, але це має бути зроблено там, де є правильне місце, тобто на цвинтарі, де це можна зробити гідно. Танк – це знаряддя вбивства, це не меморіальний об'єкт, із цих самих танків на вулицях України вбивають людей», – сказала Каллас.

Контекст:

Естонія активно підтримує Україну в боротьбі проти РФ. Вона першою у світі визнала геноцидом дії Росії в Україні, а також готує пропозиції до ЄС щодо припинення видавання віз громадянам РФ.

21 липня міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу сказав, що до кінця року потрібно прибрати всі радянські пам'ятники, розташовані на території Естонії, зазначає ERR.

gordonua.com