В історії нашої держави є багато подій і дат, які засвідчують мужність, героїзм, відданість та любов українського народу до рідної землі. 14 жовтня – одна з таких дат. Вона поєднує в собі свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а віднедавна й День захисника України. Всі ці свята пов’язані з історією розвитку української державності.
Покрова Пресвятої Богородиці є одним із шанованих свят в Україні. Поєднання віри, православних традицій, боротьби за незалежність, звитяги воїнів України. Це свято об'єднує країну, закликає всіх до згуртованості перед сучасними викликами і загрозами.  Із давніх-давен українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу. В боях за Батьківщину наші співвітчизники заслужено здобули славу неперевершених воїнів. В цей день ми вшановуємо мужність і героїзм наших захисників незалежності і територіальної цілісності України, військові традиції та перемоги українського народу.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві,  на підтримку ініціативи громадськості Ніжина  та  належного відзначення Дня захисника України  у Ніжині 14 жовтня 2019 року відбулася низка заходів, присвячених Дню захисника України, 77 – річниці утворення Української  повстанської армії, Дню українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці. На вулиці Гоголя відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Герої не вмирають» та молебень святих отців. У Покровській церкві відбувся молебень за упокій душ тих, хто загинув в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Ніжинці та гості міста разом з керівництвом міста патріотичною ходою пройшли від ринковій площі до пам’ятника «Борцям за Незалежність» на вул. Незалежності, де і відбулося урочисте покладання квітів.
В цей знаменний день міський голова Анатолій Лінник звернувся до всіх присутніх та наголосив, що сьогодні ми зібрались на цьому святому місці для того щоб вшанувати пам’ять воїнів, які загинули за незалежність і свободу України. Відмітив славну історію міста Ніжина та ніжинців в боротьбі за незалежність, які зробили свій вклад в історію держави. Адже Ніжин та його громада ніколи не стояли осторонь у цій боротьби з часів існування козацтва, гетьманщини. Ми пригадуємо звитяги ніжинських козаків у боротьбі проти ворога який приходив на нашу землю. І на цих славних традиціях виховуються  наші діти. «Ми й досі пам’ятаємо, що ніжинці і в сучасній історії не те що не пасуть задніх, а першими в 2014 році пішли боронити кордони, вперше в Україні був створений зведений батальйон територіальної оборони в місті, перші ніжинські волонтери поїхали підтримати наших воїнів, наші перша танкова бригада, 13 та 41 добровольчі батальйони. Також і зараз на Сході чимало наших земляків» — наголосив Анатолій Валерійович. У своїй промові закликав всіх пам’ятати тих хто віддав своє життя за свободу і незалежність України, ця пам’ять стане запорукою нашої непереможності і віри в те що Україна буде незалежною, процвітаючою.
Хвилиною мовчання перед пам’яттю і подвигом славних синів України – героїв славних козаків, визволителів у роки Другої світової війни, героїв небесної сотні і героїв АТО схилили голови міський голова Анатолій Лінник, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорій Олійник, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігор Алєксєєнко та Сергій Дзюба, керуючий справами виконавчого комітету Сергій Колесник, радник міського голови Сергій Осадчий, депутати міської ради, представники трудових колективів підприємств, установ, організацій, учасники бойових дій АТО, сім’ї загиблих воїнів АТО та ніжинська громада.
Згадали поіменно кожного ніжинця, який віддав своє життя за мир і спокій у Державі.
Творчі колективи міста оспівували патріотизм, героїзм, жагу до перемоги та миру.
Начальник сектора взаємодії із засобамимасової інформації (прес-центр)відділу інформаційно-аналітичної роботи
та комунікацій з громадськістю
 Ольга Гук