«Кабмін піде у відставку після проведення парламентських виборів. Згідно з Конституцією, уряд складає повноваження перед новообраним парламентом», — сказав лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в інтерв'ю журналу «Фокус».

«Це правильно для держави. Повинна бути політична стабільність», — підкреслив він.

Відповідаючи на запитання стосовно умов для того, щоб Кабмін пішов раніше, лідер «Народного фронту» наголосив: «Я не бачу таких умов і підстав. І я буду захищати уряд від брудної політичної боротьби і політичних нападок, не дам можливості повторити з цим урядом те, що робили зі мною».

«Це нонсенс, коли фракція БПП — єдина фракція в парламенті, яка заявляє про необхідність звіту уряду. А уряд, до речі, сформовано Блоком Петра Порошенка. Це повторення класичного сценарію дворічної давності. Тоді все розвивалося один в один: давайте отримаємо звіт, а потім будемо збирати голоси за відставку уряду», — сказав Арсеній Яценюк.

Година запитань до уряду і звіт Кабміну — це елементи парламентського контролю, зазначив Арсеній Яценюк, нагадавши, що він був першим Прем'єр-міністром, який виступав зі звітом.

«Це чисто політична інтрига. Якщо ж таким чином БПП тисне на Кабмін, то це некоректно. Люди все бачать — дурнів нема», — сказав він.

Лідер «Народного фронту» повідомив, що з цього приводу у нього з президентом «була дуже відверта розмова»: «Я сказав: «Розхитування політичної ситуації спричинить розхитування економіки. Сконцентруйтеся тільки на вашій президентської кампанії, якщо хочете йти в президенти. Дайте можливість уряду працювати, в тому числі і для забезпечення ваших шансів на перемогу».

«Тобто чотири роки ми боролися за те, щоби в країні не було хаосу, а на п'ятий рік президентства зайдемо в нову штучну політичну кризу?! Наслідком цієї кризи буде удар по країні і по чинному президенту», — підкреслив Арсеній Яценюк.

Джерело: НФ