73Один з найбільших українських операторів телекомунікацій «Укртелеком» почав роботи з виконання рішення РНБО про блокування російських соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також інших ресурсів, які підпали під санкції.

Про це написав директор з корпоративних комунікацій оператора Михайло Шуранов на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Укртелеком» виконує вимоги указу президента України про заборону надання послуг доступу до веб-ресурсів, оприлюднених в указі. Процес досить складний і вимагає певного часу, враховуючи значну кількість ресурсів. Роботи вже розпочато», – повідомив він.

Шуранов зазначив, що роботи з блокування сайтів проводитимуться поетапно. Згідно з попередньою оцінкою фахівців компанії, тривалість робіт займе від кількох днів до тижня.

Додамо, 15 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про продовження на рік санкцій проти Росії, згідно з яким в Україні буде заблоковано доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Однокласники», ресурсів Yandex, а також заборонено використання бухгалтерського програмного продукту «1С». Доступ до російських соціальних мереж буде обмежений у зв`язку з блокуванням всіх ресурсів сервісу Mail.Ru Group. Під дію санкцій підпадають сайти антивірусних компаній «Лабораторія Касперського» і DrWeb.

Відповідний указ набуде чинності не пізніше 1 червня.

За оцінками голови Інтернет асоціації України олександр Федієнка, оператори не зможуть швидко заблокувати зазначені ресурси, оскільки це складна процедура, що вимагає великих фінансових затрат.

dyvys.info