18765692_878707702283366_4347200031044095182_n

31 травня Стокгольмський арбітраж виніс окреме рішення у справі «Нафтогазу» проти «Газпрому» у трьох ключових пунктах: відхилити принцип "бери або плати, заборонити реекспорт газу, а також формулу ціни.

Ця подія викликала багато позитиіних емоцій в представників влади, особливо в екс-прем'єр-міністра. На своїй сторінці в Фейсбук він написав про це так:

Горджуся тим, що у 2014 році ми ухвалили правильне рішення йти до Стокгольмського арбітражу.

Майже трирічна битва з «Газпромом» закінчилася перемогою справедливості і України.

Нафтогаз України — Naftogaz довів правоту України, незважаючи на суперечливі положення контракту. У нього навмисно було закладено багато «сірих нюансів».

Раніше ми ухвалили стратегічне рішення і відмовилися від постачання газу напряму з Росії. Кремль втратив можливість для шантажу і примусу України до виконання невигідного контракту.

Правильні політичні кроки, а сьогодні і рішення Стокгольмського арбітражу, дають нам можливість не купувати зайві обсяги газу за найвищою у Європі ціною.

Завдяки вольовим рішенням нам вдалося переламати ситуацію на нашу користь. Це означає, що наша стратегія щодо кремлівського «Газпрому» була правильною. Енергетична незалежність від Росії – це одна з ключових передумов суверенітету України.