Проведення виборів на території тимчасово окупованого Криму до Держдуми РФ, незважаючи на їх нелегітимність, не стане приводом до запуску процесу розриву дипломатичних відносин з Кремлем.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV, повідомляє Укрінформ.028c77c-ukraine-rf

«Це безпосередньо на це не впливає, хочу на цьому наголосити», — відповів він на питання, чи вибори на території окупованого Криму актуалізують тему розриву дипломатичних відносин з Росією.

Клімкін зазначив, що дипломатичні відносини з Росією, які «існують насправді за формою, а не за змістом», потрібні для допомоги українцям, що проживають на території РФ.

«Щодо голосування тут (на території тимчасово окупованого Криму – ред.) я хочу сподіватися, що в Росії буде розумний підхід до цього, а що стосується подальших подій — будемо працювати з нашими міжнародними партнерами над тим, щоб контакти з майбутньою Думою залежали від результатів виборів», — наголосив він.

При цьому, за словами Клімкіна, в разі, якщо, незважаючи на нелегітимність виборів до Держдуми РФ на території окупованого Криму, повноваження російської делегації в ПАРЄ будуть визнані, Україна може припинити свою участьв роботі цієї організації.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко закликав не визнавати легітимність парламентських виборів Росії, які Москва намагається провести в тимчасово окупованих Криму і місті Севастополі.

Раніше Україна прийняла рішення про заборону відкриття повноцінних виборчих дільниць в російських дипломатичних установах на українській території через включення Криму до складу багатомандатного федерального виборчого округу на парламентських виборах в РФ.

Українська правда