Про це прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив під час засідання уряду, передає From-UA з посиланням на УНІАН.

“Ні для кого не секрет, що медицина знаходиться сьогодні в дуже важкому стані. Але ми не опустили руки і почали системно змінювати умови, при яких люди почали отримувати нові можливості в системі охорони здоров’я”, – зазначив Гройсман.

За його словами, в проекті держбюджету на 2019 рік передбачено кошти на те, щоб зробити медичні аналізи в лікарнях безкоштовними.

“Система вже почала змінюватися. Всім відома ситуація, коли людина приходить до лікарні, і йому треба заплатити за деякі медичні аналізи або дослідження, наприклад, УЗД. Ми вже заклали кошти на наступний рік, і, коли парламент прийме рішення, то з 1 січня всі такі дослідження будуть безкоштовними. Єдина умова, що на це дослідження людини повинен направити сімейний лікар “, – сказав прем’єр. Він також повідомив, що ще одним нововведенням з наступного року стане реформування системи екстреної медицини.

“Ми закладаємо мільярд і будемо фінансувати це спільно з місцевими бюджетами, які в наступному році матимуть плюс 41 млрд грн. Новий транспорт, нова система фінансування та нова заробітна плата покладуть початок зміцненню системи екстреної медицини в Україні”, — підкреслив Гройсман.

nizhynnews