Наразі у світі на завершальній стадії клінічних випробувань перебувають 6 вакцин, серійне виробництво остаточне має розпочатися на початку 2021 року. Україна вже домовилися про отримання вакцини для покриття щепленнями близько 20% населення.

«На початок серпня вже 25 вакцин-кандидатів досліджуються клінічно і 6 з них наблизилися до завершальної, третьої клінічної стадії, результати яких ми очікуємо до кінця року і серійне виробництво вже повинно розпочатися на початку 2021 року. Вакцини мають з'явитися, зокрема, і в Україні», — повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу 4 серпня.

За його словами, уряд отримав підтвердження від глобального вакцинного альянсу COVAX про те, що Україна має право звернутися до цього об'єднання з проханням надати вакцини у разі їх реєстрації для подальшої профілактики коронавірусу шляхом проведення щеплень людям з групи ризику або визначеним віковим категоріям.

Головний санлікар пояснив, що, за даним механізмом, кожна країна, якій надано право звертатися до альянсу, отримає вакцини для покриття щепленнями близько 20% населення. Для України це — близько 8 мільйонів доз.

«Це — та вакцина, яка гарантовано надійде в Україну різними об'ємами, і вона може бути або безкоштовною, або за спеціальною ціною», — сказав Ляшко.

Він розповів, що паралельно уряд України веде перемовини з урядами інших країн щодо додаткової закупівлі вакцин до цих 20%, щоб покрити щепленнями всі групи ризику та глобальні підприємства, власники яких забажають захистити своїх працівників.

Міністр охорони здоров'я Макси Степанов додав, що наразі у світі не існує жодного лікарського засобу, який був би прописаний в інструкції щодо лікування COVID-19.

Що відомо

  • Компанія Moderna Inc. заявила, що 27 липня перейшла до фінальної фази випробувань експериментальної вакцини проти коронавірусу.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я розробляє рекомендації щодо категорій людей, які повинні будуть отримати вакцину від коронавірусу в першу чергу, щойно її винайдуть.
  • Раніше ВООЗ неодноразово заявляли, що ліків від COVID-19 поки що не існує. Генеральний директор організації Тедрос Адганом Гебреєсус повідомив, що ВООЗ призупиняє випробування антималярійного препарату гідроксихлорохіну у лікуванні COVID-19 через побоювання негативних наслідків для пацієнтів.
  • Розроблена американською компанією Moderna вакцина від коронавірусу успішно пройшла першу стадію клінічних випробувань.
  • Уряд Великої Британії підписав угоду на купівлю ще 90 тисяч доз вакцини проти COVID-19 у трьох фармацевтичних компаній.
  • У межах програми Всесвітньої організації з охорони здоров’я з глобального доступу до вакцини від коронавірусу Україна отримає дози препарату для 20% населення країни.

Джерело: suspilne