Президент Порошенко підписав закон, згідно з яким учасники АТО та їхні діти зможуть отримувати пільги на здобуття освіти. Про це повідомили у прес-службі президента.

Йдеться про отримання як професійно-технічної так і вищої освіти. Закон розповсюджується на тих, хто брав безпосередню участь в АТО, у тому числі у складі добровольчих формувань, які пізніше було включено до складу ЗСУ та інших утворених відповідно до Законів України військових формувань та правоохоронних органів та учасників бойових дій на території інших країн.

Зокрема перераховані категорії громадян можуть розраховувати на повну або часткову оплату навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти; соціальну стипендію; безоплатне забезпечення підручниками; безоплатний доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах; безоплатне проживання в гуртожитках тощо.

Нагадаємо, раніше учасники АТО були звільнені від сплати послуг нотаріуса. Державні нотаріуси, крім вчинення нотаріальних дій, можуть також надавати правову допомогу. Вартість правової допомоги залежить від фактичних витрат на забезпечення якісного і термінового обслуговування громадян, підприємств, організацій і установ.

Нагадаємо також, колишні учасники бойових дій на Сході України повинні проходити спеціальну адаптацію до мирного життя. Психологи вважають, що перед демобілізацією необхідно створювати умови, за яких АТОшники перебуватимуть далеко від військових дій, однак у колі друзів, з якими служили.

Народна Правда

Джерело: Нежатин