«Укренерго» прогнозує дефіцит потужності в системі, викликаного різким зростанням споживання через істотне похолодання, та низьких запасів вугілля на складах ТЕС. Повідомляє УНІАН."Укренерго" готує план віялових відключень світла через дефіцит потужності в системі / фото УНІАН«Укренерго» готує план віялових відключень світла через дефіцит потужності в системі / фото УНІАН

Державна компанія «Укренерго», оператор Об'єднаної енергосистеми країни, звернулася до Міністерства енергетики України з проханням узгодити план віялових відключень електроенергії в країні через можливий дефіцит потужності в системі, викликаний різким зростанням споживання через істотне похолодання, і низьких запасів вугілля на складах ТЕС.

Про це в Facebook повідомив журналіст, екс-нардеп Сергій Висоцький, опублікувавши відповідний лист на ім'я в. о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

«До мене в руки потрапив один документ. Цей лист від голови правління „Укренерго“ до В.О. міністра енергетики Юрія Вітренка. Цим листом „Укренерго“ просить Міністерство узгодити план віялових відключень електроенергії. У цьому листі „Укренерго“ в тому числі визнає, що на складах бракує вугілля для того, щоб підтримувати генерацію в період морозів», — написав Висоцький.

«Востаннє віялові відключення електроенергії відбувалися в Україні в кінці 90-х. гостру фазу війни, в результаті якої у нас випарувалося 20% економіки, ми пройшли без такого колапсу в енергетиці», — додав він.

Офіційний коментар «Укренерго»

У самому «Укренерго» на це відповіли, що, попри появу в пресі публікацій щодо нібито можливості введення графіку аварійних відключень (так звані «віялові відключення»), таких заходів наразі не планується.

«Щодо використання іншого інструменту, а саме графіків обмеження потужності (ГОП), зазначаємо, що даний інструмент не має жодного відношення до так званих «віялових відключень» і не передбачає відключення споживачів. Натомість він передбачає зниження потужності споживання окремих промислових підприємств, де це є можливим, без порушення їхніх технологічних процесів. Застосування такого інструменту оператором системи передачі заздалегідь погоджується з Міністерством енергетики на випадок непередбачуваної втрати значного обсягу генерації в енергосистемі в період пікових навантажень. При цьому, виходячи з поточної ситуації в енергосистемі, введення таких графіків під час періоду низьких температур також не планується», — повідомили в компанії.

Що цьому передувало

фото facebook.com/sergey.vysotskyфото facebook.com/sergey.vysotsky