Чернігіврибоохорона повідомляє, що з 1 серпня до 15 вересня вилов раків заборонено у зв'зку з другою линькою на території всієї області.eef7e2a2e24225bd3a0e83ca47432483_L

Дану заборону прокоментувала головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області Валентина Бойправ. Жінка розповіла, що життя раків складається з періоду линьки, та з часу, коли вони готуються до неї. Цей час відрізняється тим, що тварина активно росте, доки її новий панцир не затвердіє, він триває близько 1 — 1,5 місяці.
Нагадуємо, що за порушення правил рибальства настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 грн. до 170 грн., за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову) — від 340 грн. до 680 грн.
А також, за кожен екземпляр, виловлених раків в період заборони, прийдеться сплатити нанесені збитки у розмірі 25,5 грн.
Велике прохання до громадян не нехтувати даною забороною, адже відновити запаси раків у водоймах набагато важче, ніж зберегти.