Виділили два мільйони 800 тисяч гривень на облаштування двох протирадіаційних укриттів та придбання двох підземних модулів у заклади освіти. Так у Варвинській громаді готуються до нового навчального року в режимі «офлайн». Тут діють 18 закладів. чотири із них мають протирадіаційні укриття, чотири – не мають сховищ взагалі, в решті – найпростіші. Про їх стан – читайте далі.

«Селищна рада робить все для того, щоб в разі можливості працювати офлайн школи були готові. Будемо орієнтуватися на ситуацію в країні – це по-перше. Зараз проводяться опитування батьків на предмет того, чи відпустять вони своїх дітей до школи чи садочку. Зараз це 50% на 50%», – розповів заступник голови Варвинської громади Андрій Галушка.

Навчання "під землею": у Варві виділили майже три мільйони гривень на укриття у закладах освіти

Заступник голови Варвинської громади Андрій Галушка. ФОТО: Суспільне Чернігів

Посадовець говорить, що укриття Варвинської школи має статус протирадіаційного. Тут навчаються 215 дітей. В класах розписано, де будуть сидіти діти на випадок повітряної тривоги. В школі є освітлення, водопостачання, водовідведення, працюють дві вбиральні. В них нещодавно встановили нові унітази. Працює примусова вентиляція.

«На мою думку, цей об’єкт вже підходить для того, щоб із першого вересня сюди зайшли діти, але це рішення комісії», – сказав Андрій Галушка.

Директор Варвинського закладу освіти Василь Небрат каже, що для маленьких дітей є окремий вхід, також обладнають вхід для дітей з особливими освітніми потребами.

Отримуйте і читайте новини ще оперативніше. Підписуйтесь на наш Telegram!

Найближчим часом тут мають приступати до ремонтних робіт.

Навчання "під землею": у Варві виділили майже три мільйони гривень на укриття у закладах освіти

Директор Варвинського закладу освіти Василь Небрат. ФОТО: Суспільне Чернігів

Укриття іншого протирадіаційного закладу освіти Варвинської громади розраховане на 700 людей. В закладі працюють 72 людини, навчається 500 учнів.

Для можливого навчання «під землею» колектив закладу прибрав укриття, розставив меблі, встановив систему освітлення.

«1А, 1Б буде сидіти. Вже і парти стоять, лави стоять. Буде білитися і тоді поставимо вже повністю, лінолеум покладемо», – повідомив Василь Небрат.

Навчання "під землею": у Варві виділили майже три мільйони гривень на укриття у закладах освіти

Укриття освітнього закладу. ФОТО: Суспільне Чернігів

На ремонтні роботи із бюджету виділили 700 тисяч гривень. Загалом в громаді за бюджетні кошти ремонтуватимуть іще одне протирадіаційне укриття в закладі в освіти. Іще в один придбають два підземні модулі, там укриттів немає. Роботи мають завершити до 25 серпня.

Голова Варвинської громади Валентина Саверська-Лихошва розповіла скільки коштів портібно витратити на ремонтні роботи.

«700 тисяч на ліцей №2, 900 тисяч на Гнідинці, 1 мільйон 200 тисяч – це на Озеряни. Десь мільйонів до трьох».

Навчання "під землею": у Варві виділили майже три мільйони гривень на укриття у закладах освіти

Голова Варвинської громади Валентина Саверська-Лихошва. ФОТО: Суспільне Чернігів

Джерело: Суспільне Чернігів