Кажуть, чистота вулиць міста починається з чистих думок, а точніше зі свідомості громади. Скільки урн не ставляй, якщо людина звикла кидати фантик просто вулиці, то про чистоту мова не йтиме. Пішохідна площа Ніжина – Гоголівська, є найбільш людною частиною міста. На її початку знаходяться відвідувані кафе, магазини, аптеки. Навпроти них приватний підприємець Марина Соловей з власної ініціативи, декілька років тому, встановила сміттєві урни, аби підтримувати чистоту історичної частини міста та й просто забезпечити гарну думку туристів про місто вцілому.

Совісні ніжинці ними користувались, а комунальникам це значно полегшувало роботу. Та більше місяця тому, до сміттєвих урн, як і до всього хорошого у місті, почали «прикладати руку» вандали. Вони просто їх почали зрізати по одній.

«Спочатку не стало двох, потім трьох… А потім пройшлась вулицею, захотіла викинути в урну фантик, і не побачила жодної – зрізали. Та хіба ж можна так. Ніжинці зараз можуть спостерігати, як по Гоголівській «літає» сміття. А це ж обличчя всіх нас», – розповіла журналістам Марина Соловей.

Була інформація, що останні зрізало КП «ВУКГ», адже на місце старих мали встановити нові, які зараз активно встановлюють по місту.

Та звернувшись до начальника комунального підприємства Владислава Кормана, дізнались, що ці урни вони не чіпали: «Це були б неправильні дії з нашої сторони. Ми, дійсно, плануємо оновити всі урни по Ніжину. Але ж, якщо зрізати, треба мати ті, чим зрізані замінити. В центрі планується встановити нові сучасні, ємкі, закриті урни, але на них депутати ще не виділили кошти. Що ж до ситуації з приватним підприємцем, до неї завтра  направимо комісію людей, аби ті розібрались в даному питані».

Марина Соловей запевняє, що проблему вирішити можна, і справа навіть не в фінансах. Питання до людей, які це вчинили, чому через зухвалість декількох, має страждати більшість.

Пройшовшись по вулиці, дійсно, можна побачити, як на місці урн не залишилось і «живого» місця. Деякі, навіть, не зрізано, а “вирвано з корінням”.

Джерело: Нежатин