У Києві розпочався Об'єднавчий Собор Українського Православ'я. Про це повідомили в прес-центр Київської Патріархії.

«У Києві 15 грудня 2018 вранці почався Об'єднавчий Собор Українського Православ'я, в якому беруть участь церковні ієрархи, священики і миряни», — повідомили в Київській Патріархії.

Відзначається, що учасників Собору представляють «три православні церкви, які зараз існують в Україні — Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Українська Православна Церква, яка перебуває в єдності з Московським Патріархатом».

«Перші дві Церкви взяли участь в соборі на рівні своїх Архієрейських соборів, остання (УПЦ МП) представлена окремими представниками єпископату, кліру і мирян», — йдеться в повідомленні.

Перед початком Собору в храмі Малої Софії було відслужено Божественну літургію, після чого відбулася реєстрація учасників Об'єднавчого Собору.

«Собор в Києві може стати вирішальним кроком, який підсумовує роки зусиль, спрямованих на створення в Україні Помісної автокефальної Православної Церкви», — заявили в Київській Патріархії.

Об'єднавчий собор повинен був початися о 10:00. Головувати на Соборі буде представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл. Раніше до Святої Софії прибув Президент України Петро Порошенко.

Як повідомлялось, томос про автокефалію буде вручено в Константинополі 6 січня 2019 року майбутньому главі Української православної церкви.

Вселенський патріарх Варфоломій прилетів до Києва і візьме участь в об'єднавчому соборі.

Варфоломій не матиме статусу делегата собору, а, очевидно, виступить в ролі почесного гостя.

Сьогоднішній візит вселенського патріарха не анонсувався.

Нагадаємо, що останній раз патріарх Варфоломій був в Україні ще в 2008 році.

У жовтні представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що Варфоломій приїде до Києва для вручення Томосу предстоятелю нової української православної церкви.

За матеріалами видання Лівий берег